Wyszukiwanie treści w Internecie jest obecnie czynnością powszechną, wielokrotnie powtarzaną w ciągu dnia. Nie oznacza to jednak, że użytkownicy Internetu potrafią efektywnie wykorzystywać narzędzia i możliwości wyszukiwarek.
Szkolenie ma na celu zdobycie odpowiednich kompetencji informacyjnych, takich jak: rozpoznanie potrzeb informacyjnych; dobierania odpowiednich słów kluczowych, budowania kwerend wyszukiwawczych, budowanie właściwej strategii wyszukiwania, i posługiwania się odpowiednimi narzędziami w celu zdobycia potrzebnych informacji, zasad podstawowej weryfikacji materiałów odnalezionych w Internecie, znajomość oraz stosowanie Licencji Creative Commons w materiałach z Interentu.
Nabyte kompetencje mogą zostać wykorzystane do obserwacji rynku, branży, konkurencji. Przemyślana strategia wyszukiwania z odpowiednio dobranymi słowami kluczowymi gwarantuje zwiększenie skuteczności w odnajdywaniu potrzebnych informacji oraz skrócenie czasu potrzebnego na realizację bieżących zadań związanych z pozyskiwaniem informacji. Nabyte umiejętności pomogą w tworzeniu własnej bazy źródeł ułatwiającej codzienną pracę. Szkolenie dedykowane dla: osób pracujących w sekretariatach, działach marketingu, odpowiedzialnych za tworzenie raportów i analiz w firmach, oraz wszystkich zainteresowanych tematyką efektywnego wyszukiwania w Internecie.
8 h
ul. Jęczmienna 10/2, Wrocław
Podczas warsztatów dowiesz się:
Podczas szkolenia poznasz:
Szkolenie dedykowane dla osób pracujących w sekretariatach, działach marketingu, odpowiedzialnych za tworzenie raportów i analiz w firmach oraz wszystkich zainteresowanych tematyką efektywnego wyszukiwania w Internecie.
Moduł I: Budowanie kwerend wyszukiwawczych oraz strategia wyszukiwania
Moduł II: Proces wyszukiwania w Internecie
Moduł III: Zasoby Deeb Web: czym są zasoby Deep web i dlaczego warto z nich korzystać
Moduł IV: Podstawowe zasady weryfikacji informacji w Internecie
Moduł V: Zasady stosowania i wykorzystania Licencji Creative Commons
Agnieszka Dramińska – Absolwentka Wydziału Nauk Filologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Bibliotekarz naukowy w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu z ponad 20 letnim stażem. Podczas pracy w Oddziale Informacji Naukowej, Oddziale Informacji Ekonomicznej oraz Oddziale Zasobów Otwartej Nauki nabyła umiejętności efektywnego, skutecznego oraz sprawnego wyszukiwania informacji w zasobach naukowych oraz zasobach Internetu. Doświadczenie w obsłudze naukowych baz danych oraz baz informacji publicznej wykorzystuje prowadząc szkolenia w środowisku akademickim dla kadry naukowej oraz studentów.