Celem projektu jest upowszechnienie dorobku kultury i zwiększenie jego obecności w życiu społecznym przy użyciu narzędzi zdalnych. Sytuacja pandemii Covid-19 spowodowała czasowe zamknięcie wszystkich sektorów gospodarki. Niektóre z nich poradziły sobie w nowych warunkach lepiej, inne gorzej. Do tych ostatnich niewątpliwie należą małe, zwykle lokalne instytucje kultury i sektora kreatywnego, które ze względu na lockdown, a potem znaczne ograniczenia w liczbie turystów przestały mieć możliwość świadczenia swoich usług w sposób tradycyjny. Ze względu na brak środków i często odpowiednich kompetencji cyfrowych nie odnalazły się też w świecie zdalnym. Ograniczenia w przemieszczaniu się spowodowały trwałe ograniczenie w liczbie odbiorców, co wymaga i wymagać będzie poszukiwania nowych rynków zbytu na swoje produkty i usługi, i nowych grup odbiorców. Jedną z takich grup docelowych dotychczas postrzeganych przez te instytucje w niedostateczny sposób są osoby z niepełnosprawnością sensoryczną.
Rezultaty projektu:
R1: Podręcznik dla instytucji kultury i sektora kreatywnego w zakresie digitalizacji ofert w formie szkoleń e-learningowych przy użyciu programu Articulate 360.
R2: Szkolenia dotyczące specyfiki osób z niepełnosprawnością sensoryczną i ich postrzegania świata dla
właścicieli i pracowników lokalnych instytucji kultury i sektora kreatywnego. Słownik zawierający najpotrzebniejsze znaki języka migowego w zakresie zwrotów podstawowych/ grzecznościowych oraz zwrotów z pojęciami branżowymi (dla podmiotów kultury i sektora kreatywnego).
R3 Dobre praktyki – oferta instytucji kultury i sektora kreatywnego dla osób z niepełnosprawnością sensoryczną
Zapraszamy do zapoznania się z rezultatami projektu.
Projekt zakończony sukcesem.
+012-345-6789
info@example.com
Mon-Sat 9:00 - 7:00