Time4AlternativeCreativity in remote space

Szczegóły

  • Osoby z niepełnosprawnościąNowe trendy w zarządzaniu
  • Dobre Kadry. Centrum badawczo-szkoleniowe Sp. z o.o.
  • Fundacja Transgresja (Polska), Larnaka Tourism Board (Cypr), Pagkyprios Syndesmos Aggeioplaston Keramiston (Cypr), Institute of Citizen's Sustainable Development and Health (Grecja), The Agricultural-Ethnographic Museum of Aradosivia Elassonos (Grecja), União das Freguesias de Gondomar (S. Cosme), Valbom e Jovim (Portugalia), CTILG, LDA (Portugalia)
  • Erasmus+
  • Około 255 000 €
  • 06.2021 – 07.2023

Opis

Celem projektu jest upowszechnienie dorobku kultury i zwiększenie jego obecności w życiu społecznym przy użyciu narzędzi zdalnych. Sytuacja pandemii Covid-19 spowodowała czasowe zamknięcie wszystkich sektorów gospodarki. Niektóre z nich poradziły sobie w nowych warunkach lepiej, inne gorzej. Do tych ostatnich niewątpliwie należą małe, zwykle lokalne instytucje kultury i sektora kreatywnego, które ze względu na lockdown, a potem znaczne ograniczenia w liczbie turystów przestały mieć możliwość świadczenia swoich usług w sposób tradycyjny. Ze względu na brak środków i często odpowiednich kompetencji cyfrowych nie odnalazły się też w świecie zdalnym. Ograniczenia w przemieszczaniu się spowodowały trwałe ograniczenie w liczbie odbiorców, co wymaga i wymagać będzie poszukiwania nowych rynków zbytu na swoje produkty i usługi, i nowych grup odbiorców. Jedną z takich grup docelowych dotychczas postrzeganych przez te instytucje w niedostateczny sposób są osoby z niepełnosprawnością sensoryczną.

 

Rezultaty projektu:

 

R1: Podręcznik dla instytucji kultury i sektora kreatywnego w zakresie digitalizacji ofert w formie szkoleń e-learningowych przy użyciu programu Articulate 360.

R2: Szkolenia dotyczące specyfiki osób z niepełnosprawnością sensoryczną i ich postrzegania świata dla

właścicieli i pracowników lokalnych instytucji kultury i sektora kreatywnego. Słownik zawierający najpotrzebniejsze znaki języka migowego w zakresie zwrotów podstawowych/ grzecznościowych oraz zwrotów z pojęciami branżowymi (dla podmiotów kultury i sektora kreatywnego).

R3 Dobre praktyki – oferta instytucji kultury i sektora kreatywnego dla osób z niepełnosprawnością sensoryczną

 

Zapraszamy do zapoznania się z rezultatami projektu.

 

Projekt zakończony sukcesem.

Dont hesitate to contact us

Call Us

+012-345-6789

Write to us

info@example.com

Office hours

Mon-Sat 9:00 - 7:00